עיצוב קירות וחדרי הבית – מה צריך לדעת לפני שמתחילים

עיצוב הבית צריך להיות מהנה. זו אולי ההנחיה הראשונה והחשובה ביותר. אם תהליך העיצוב הופך למסובך מאוד, אם לא תכננתם מראש את כל הגורמים הקשורים בו, הוא עלול להפיך למשימה מתישה שלא תפיק תוצאות יעילות בזמן הרצוי לכם. לכן חשוב מאוד להיות מאורגנים. צריך לערוך סקר שוק, לאסוף רעיונות ולהבין מה מסגרת הזמן וגודל התקציב שאתם מעוניינים להקדיש לשם כך.

מה הדברים שצריך לקחת בחשבון לפני שמתחילים לעצב את הבית?

התקציב שאנו מסוגלים ומעוניינים להשקיע בעיצוב הבית:עיצוב הבית מתחיל בתקציב. צריך להבין כמה כסף אנחנו רוצים להשקיע בעיצוב הבית. חשוב לזכור שלא צריך להיות לנו דווקא תקציב מאוד גדול בשביל להגיע לתוצאות נהדרות. הבינו מה הוא הסכום הכולל שאתם מתכוונים להוציא ואז חלקו את התקציב לכל חדר בבית. מסגרת הזמן שאנחנו מעוניינים להקדיש לעיצוב הבית:כמה חדרים אתם מעוניינים לעצב? כמה זמן ייקח לכם לעצב כל חדר? חשוב שתהייה הערכת זמן (לא בהכרח מדויקת) שאנחנו הולכים להשקיע בפרויקט עיצוב הבית. הסיבה העיקרית היא שכשיש מסגרת זמן מוגדרת, אנחנו בדרך כלל נוטים לפעול בהתאם לה ולא "למרוח" את הזמן. מה כל חדר צריך:אחריי שהבנו מה הסכום הכולל שיש לנו, עכשיו הזמן לחלק אותו לפי הצרכים של כל חדר ופינה שאנחנו מעוניינים לעצב בבית.לדוגמה – אם חדר ההורים כבר די מוגמר, יש לנו רהיטים שאנחנו אוהבים, החלל מאורגן טוב ורק חסר לנו קצת צבע ועיצוב להוסיף על הקיים, נקדיש מן הסתם נתח קטן יותר מהתקציב לעיצוב חדר זה.ערכו רשימה. לדוגמה: בחדר ההורים צריך להוסיף שטיח, עיצוב לקיר, מצעים חדשים, מתלה מעוצב למעילים וכובעים.לעומת זאת, אם הסלון זקוק ליותר עיצוב, נקדיש לו כמובן חלק גדול יותר מהתקציב הקיים.

עיצוב קירות הבית:

קירות יש בכל פינה בבית. בעזרת הקירות ניתן ממש לקבוע את כל הקו העיצובי של הבית. כיום ישנם פתרונות נהדרים וקלים לביצוע, לעיצוב נהדר של קירות הבית.

צביעת קירות הבית-

היצע הצבעים והצבעים בעלי האפקטים המיוחדים בשוק רק הולך וגדל.אם מעוניינים לתת לקירות מראה מעניין, מומלץ בכל חלל להבליט רק קיר אחד באופן מיוחד ואת שאר הקירות להשאיר סולידיים יותר, בגוון שיתאים לקיר המיוחד. לדוגמה: קיר אחד יהיה צבוע בגוון זהוב עם אפקט של חספוס בצבע, והקירות האחרים יהיו צבועים בגוון שמנת.

מדבקות קיר לעיצוב הבית-

הן מגיעות במגוון של צבעים, צורות, עיצובים וגדלים מהם ניתן לבחור בהתאם לאווירת העיצוב הכללית או הייחודית לכל חדר, מה שהופך מדבקות קיר לפתרון עיצוב מעולה. ההדבקה שלהן היא קלה מאוד וכל אחד יכול לבצע אותה ללא כל ניסיון קודם או צורך בכישרון מיוחד. הן נותנות פתרון לכל קיר בבית, אפשר להשתמש בהן כדי להוסיף עיצוב על צבע חדש או על צבע קיים. מדבקות קיר יכולות ממש לשנות את המראה של כל חדר בבית. מדבקות קיר לסלון יכולות להוות מוקד משיכה ויזואלי נהדר, ולהפוך למרכז העיצוב שלו. ישנן אפשרויות רבות לבחירה החל מעיצוב הקיר בעזרת מדבקות קיר משפטים מלאי השראה – וכלה באיורים ואייקונים שונים כמו בעלי חיים, מפות עולם, מוטיבים מעולם הצומח – עצים, פרחים, פרפרים, ועוד סוגים רבים במבחר גדלים וצבעים ובהתאם לסגנון שמתאים ללקוח.

מדבקת קיר לעיצוב הבית

דברים קטנים שעושים שינוי גדול בעיצוב הבית

יש דברים קטנים שמוסיפים המון. השקעה בפריטים הקטנים היא גם חסכונית וגם יכולה להקפיץ את העיצוב בקלות. הנה כמה רעיונות:-אריחים מאוירים\מעוצבים: אפשר להחליף חלק מהריצוף באריחים עם דוגמאות. למי ששוכר דירה או לא מעוניין להחליף ריצוף, יש מבחר של שטיחונים עשויים לינוליאום במגוון סגנונות, דוגמאות וגדלים שונים. זה יכול להוסיף המון למראה של הרצפות והחדר בכלל.– לטבול כלי מטבח בצבע: סכינים, מזלגות, כפות עץ, כל אלו יכולים להיפך לפריט עיצובי מקסים. היופי הוא שאפשר לעשות את זה ממש לבד, זה קל והתוצאה נהדרת. משתמשים בצבע מתאים למתכת, עץ או כל חומר אחר ממנו עשוי הכלי אותו אנו מעוניינים לטבול.– יש לכם מפות עולם ישנות בבית? לא לזרוק! הן יראו נהדר על הקיר בחדר של בני הנוער או הילדים. פשוט תולים אותן כמו פוסטר.– ספריות ומדפים: נסו לסדר את הספרים לפי צבע. זה יוצא מקסים ומאוד נעים לעין.– יש לכם הרבה תמונות שאתם אוהבים? מסגרו תמונות זהות בגודלן במסגרות זהות, וצרו דוגמה מהתמונות הממוסגרות על הקיר – למשל הרבה תמונות תלויות שמרכיבות יחד צורה של לב, או של כל צורה אחרת.