עיצוב חלונות בעזרת מדבקות קיר

מדבקות קיר הן פתרון עיצובי נהדר לכל קיר בבית, אבל… לא רק. מדבקות קיר יכולות להוות פתרון לא רק לקירות, אלא גם לרהיטים ישנים או פגומים במעט, אותם רוצים לחדש. מדבקות קיר מתאימות גם לריהוט, עיקרון הדבקתן זהה והן יכולות "להציל" רהיט ולהפוך אותו ממיושן או לא אסתטי למוקד ויזואלי מושך בחלל החדר. ולא רק קירות ורהיטים אפשר לחדש ולעצב בעזרת מדבקות קיר, אלא גם… חלונות! כן, כן, חלונות.

מקום החלונות בעיצוב הבית

חלון יש כמעט בכל חדר. החלון הוא הפתח אל החוץ. הוא "מכניס" את החוץ פנים אל הבית. יש גישות בעולם העיצוב שמתייחסות אל החלון כאל גורם נעלם, כלומר, החלון צריך להיות כמה שפחות בעל נוכחות, כמעט "להיעלם", בכדי לאפשר לחוץ להכנס פנימה אל הבית כמה שיותר. כך למשל, אסכולת החלונות בעלי מסגרת מתכתית דקיקה וידיות מינימאליות, שמציעים מינימום חלון ומקסימום חוץ. לעומת זאת, ישנן גישות אשר משתמשות בחלון כחלק מעיצוב הבית – ודווקא מבליטות אותו. חלונות בעלי תריסי עץ מעוצבים, חלונות בעלי מראה יותר "כבד" ונוכח.

איך לעצב חלון עם מדבקות קיר

אפשרות נהדרת לשימוש בחלון כגורם עיצובי בחדר היא שילוב מדבקות קיר על זכוכית החלון. לא רק עיצוב חלון בעזרת מדבקות קיר יכול להתאים לחלונות החדשים והיפים ביותר, להוסיף, לשדרג ו"להקפיץ" את החלל בטוב טעם, והאפקט שלו יהיה משמעותי גם בחדרים בהם יש חלונות מיושנים, פחות אטרקטיביים, כאלו שאבד עליהם הקלח. עיצוב חלונות כאלו בעזרת מדבקות קיר יכול ממש לשנות את מראה החלון מקצה לקצה. קיים מגוון רחב של מדבקות קיר שניתן להתאים לכל חלון, בכל חדר – מדבקות קיר לילדים ונוער, מדבקות קיר לחדרי שינה, מדבקות קיר לחלונות הסלון, וכן הלאה. אין הגבלה, והמבחר העצום מאפשר התאמה מקסימלית של המדבקה לטעמו האישי של כל אחד ולעיצוב הכללי של החדר.

עיצוב חלונות עם מדבקות קיר

איך מעצבים חלון בעזרת מדבקות קיר?

אם החלתטם להוסיף לחלון חיים חדשים, או שאתם מעוניינים לכסות פגמים קטנים שמפריעים לכם ואין אפשרות לנקות, ובחרתם במדבקות קיר למשימה הברוכה – חשוב לעקוב אחר השלבים הבאים על מנת לעצב את החלון בעזרת המדבקות באופן נכון.

  • נקו את החלון היטב! ניקוי חלונות לפניי הדבקת המדבקה הוא שלב חיוני. הדבקת מדבקת קיר לעיצוב החלון ללא ניקוי מקדים עשויה להתבצע שלא כהלכה. ניקוי חלונות לפניי הדבקת המדבקות וייבוש טוב לאחר מכן תאפשר משטח חלק, נקי להדביק עליו. התוצאה המתקבלת תהא אחידה ויפה, ללא גושים ובליטות.
  • מדבקות בתפזורת או מדבקה גדולה בודדה? החלטה זו מבוססת על עניין של טעם, ועם זאת, מומלץ מאוד לבחור גם בהתאם לעיצוב הכללי ולגודל החלון: אם החלון גדול יחסית, מדבקה גדולה יכולה להתאים מבלי לייצר תחושת עומס או דיספרופורציה. אם החדר עצמו מעוצב בצורה אקלקטית ומקושקשת – העדיפו מדבקות יותר סולידיות,  שיזרמו עם החלל ולא יוסיפו לעומס.
  • אם יש בחלון הרבה פגמים – רצוי לבחור במדבקות בתפזורת על מנת לכסות את כולם מבלי "לאטום" את החלון כולו. אם החדר חסר צבע או בעל עיצוב מאוד עדין וחסר בו קצת עניין – בחרו במדבקה בעלת צבע עז, וכך תשדרגו את עיצוב החדר באופן משמעותי ובקלות.