עיצוב חדרי ילדים בעזרת מדבקות קיר

עיצוב חדר הילדים זו בהחלט משימה שיש לתת עליה את הדעת. חדרו של הילד הוא למעשה ממלכתו הראשונה, "בית" משלו בתוך הבית. השהייה בו צריכה להיות נעימה והחדר צריך להיות מזמין. חלל החדר צריך להיות מאורגן בדרך שתאפשר תנאי משחק ולמידה מקסימליים, באווירה נוחה.לעיתים כשנכנסים לפרויקט עיצוב חדש שוכחים מהר שעיצוב לא צריך להיות מאוד מסובך או לעלות הון תועפות בשביל שהתוצאה תצא מקסימה.

עיצוב חדר הילדים במחיר סביר

 שימו לב, אם אין לכם תכנית עבודה מסודרת בראש – סביר להניח שיהיה לכם הרבה יותר קל לגלוש להוצאות בלתי מתוכננות ולאו דווקא הכרחיות במסגרת עיצוב חדרי הילדים. מאוד חשוב שתהייה תכנית עבודה, אפילו רק בקווים כלליים. אין צורך לשכור לשם כך את שירותיו של אף אחד, צריך פשוט לשבת עם בלוק נייר ועיפרון, לחשוב על הנקודות הבאות ולפיהן לערוך שרטוט של תכנית עבודה:

  •      מה חשוב שיהיה בחדר מבחינה פרקטית? (ספרייה ללימודים וכיסא תלמיד, מיטה, מדפים, מכלים לאחסון הצעצועים, וכדומה.)
  •      מה הילד או הילדה אוהבים במיוחד? אילו מוטיבים? (כדורגל, פרחים, פרפרים, ים, בעלי חיים…)
  •      מה הם הצבעים המועדפים על הילד?
  •      איך אפשר לחלק את חלל החדר באופן הכי יעיל?

 רעיונות לפתרונות עיצוב לחדר הילדים סדר בציורים:רעיון מודולרי מקסים לשמירה על הסדר, הוא להבריג במאוזן אל הקיר שני קרשים דקים אחד מעל השני, עם מרווח ביניהם של כ-20-30 ס"מ, צבועים בצבע הרצוי.לאורך כל קרש, במרווח של כ-10 ס"מ זה מזה, הדביקו בדבק חם תופסנים (קליפסים) מעוצבים בצורות שונות – בעלי חיים, דמויות, פרחים וכו' (ניתן לקנות בחנויות אמנות ויצירה).כך תוכלו לעטר קיר אחד בחדר בצורה מקסימה ביצירות שהילדים אוהבים או הכינו בעצמם, מבלי ללכלך את הקירות.

מדבקות קיר לחדרי ילדים:

מדבקות קיר הן פתרון נהדר לעיצוב קירות חדרי הילדים. אין צורך בכישורים מיוחדים, ההדבקה שלהן מאוד פשוטה וכל אחד יכול לבצע אותה לבד, והתוצאה המתקבלת מרהיבה. ניתן להדביק ישירות על קירות ששמורים במצב טוב, או לצבוע את הקיר ולרכוש מדבקת קיר בהתאם לצבע הקיר ולעיצוב הרצוי. מגוון מדבקות קיר לחדרי ילדים הוא עצום וניתן למצוא מדבקה כמעט בכל עיצוב, צבע וגודל. מומלץ לשתף את הילדים בתהליך בחירת המדבקה (אם הם בגיל מתאים כמובן), ולהציע להם מתוך מגוון יותר מצומצם שכבר סיננו עבורם. כך ההחלטה תהא קלה יותר. מחזור:שימוש בקיים הוא שיעור חשוב לילדים, וגם דרך לעצב. כל הרעיון של מחזור הוא חוסר גבול יצירתי במה שאפשר לעשות עם חומרים או פריטים קיימים, שמסבים את השימוש בהם למשהו אחר לגמרי.רעיונות לדוגמה: יש לכם הרבה מכלים ריקים מפלסטיק? השתמשו בצבע בתרסיס בכדי לצבוע אותם בגוון אחיד. לאחר שהמכלים התייבשו, הכינו קערה עם צבע אחר (גואש\אקריליק מדולל), וטבלו את התחתית של כל אחד מהם. הניחו את המכל לייבוש על נייר עיתון, כשהמכל הפוך – התחתית הצבועה כלפיי מעלה והפתח כלפיי מטה. כך יטפטף הצבע שטבלנו כלפיי מטה ולאחר שהמכלים יתייבשו נקבל סדרת כלי אחסון ממוחזרים יפיפייה עם מראה "צבע מטפטף".זו דוגמה לשימוש בחומרים קיימים שבה אנחנו מרוויחים שניים באחד: אנו ממחזרים ויוצרים משהו שימושי לעיצוב חדר הילדים, ואם אנחנו משתפים את הילדים בפעילות – אנחנו גם הופכים את העבודה להנאה עבורם ולשיעור במחזור!ישנם עוד רעיונות רבים: להבריג מכסים של צנצנות פלסטיק תחת מדף תלוי, כך שיהיה אפשר לאכסן צבעים, עפרונות או כל דבר אחר בצנצנת – ואז פשוט לסגור אותה אל המכסה המוברג אל תחתית המדף. כך המדף יהיה גם מדף וגם ארגונית כלי כתיבה יפה ומסודרת.אפשר להכין שולחן פאזלים: אם יש שולחן פינתי קטן שאין לנו בו שימוש מיוחד, מכינים לוחות עץ בגובה של כ-2 סנטימטרים, חתוכים לפי המסגרת של השולחן. מדביקים את הלוחות בדבק חם לקצוות לוח השולחן – כך שנוצרת מסגרת טיפה יותר גבוהה מהשולחן. כך יכולים להרכיב פאזלים מבלי שהחלקים יפלו או יאבדו. לא חסרים רעיונות לעיצוב חדרי ילדים. צריך רק ראש פתוח ותכנית פעולה מסודרת. וחשוב לזכור שאפשר לעשות הרבה גם בתקציב מוגבל!